czwartek, 10 czerwca 2010

ATC - i co to jest.

Moje ATC na wyzwanie w SP, temat mój ulubiony więc jakże mogłam go pominąć... "marzenia".
Is it just my imagination...

Kolejne ATC w temacie: "szycie i krawiectwo" Tu:Co to jest ATC?

ATC czyli Artist Trading Card - Jest to scrap wykonany na karteczce o wymiarach 2,5 x 3,5 cala (mniej więcej 6,5 x 9 cm). Początkowo, wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem służyła jako wizytówka, z czasem zaczęto się nimi wymieniać w celach kolekcjonerskich. Techniki i tematy zdobienia kart są absolutnie dowolne, chociaż przy konkretnych wymianach przeważnie ustala się temat lub technikę - chodzi o to, żeby bawić się tworzeniem i jednocześnie móc porównać, w jaki sposób inne osoby widzą ten sam temat. Ograniczenie dotyczy grubości karty - przeważnie do ok. 0,5 mm, żeby wygodnie było ją przesłać i przechowywać a kartonik był w stanie podtrzymać całą konstrukcję. 

ATCiaki mogą być wykonane techniką rysunku, malarstwa, kolażu, ale również np. filcowane, uszyte (np. techniką patchworku), wykonane w całości z modeliny. Czyli technika jaka przyjdzie nam do głowy. Ważne, żeby wykonane były trwale.

 I tak na pierwszej stronie kartonika tworzymy kompozycję na dany temat a na odwrocie wpisujemy wszystkie informacje dotyczące karty (imię twórcy, ew. nick z forum, e-mail, temat, datę wykonania, edycję (np. jeśli robi się pięć kart na jakiś temat, to piszemy - 1 z 5, 2 z 5 itd.) i jeśli jest miejsce, komentarz dot. techniki wykonania.

Nie należy umieszczać elementów, które za bardzo wystają poza obręb ATC – większość kolekcjonerów przechowuje je w specjalnych albumach lub koszulkach i ATC z większymi detalami po prostu się w nich nie zmieszczą.

Po więcej informacji np. o wymiankach odsyłam tu.:)

Brak komentarzy :